Drodzy pielgrzymi, polscy czciciele Ojca Pio w kraju i za granicą

 Witamy serdecznie w Nowy Roku i w nowym rozpoczynającym się sezonie turystyczno – pielgrzymkowym. Zwracamy się do was z San Giovani Rotondo, ziemi Ojca Pio z życzeniami wszelkiego dobra na ten szczególny czas, w którym – z racji panującej pandemii – przychodzi nam mierzyć się z sytuacjami trudnymi, często przekraczającymi nasze siły i możliwości. Rok 2022 dla czcicieli Ojca Pio będzie szczególnie uroczysty, ponieważ przyniesie obchody rocznicy: 20 lat od kanonizacji Ojca Pio.

18-19 czerwiec 2022
Przygotowujemy się do tego wielkiego wydarzenia dbając jednocześnie o przypadającą w tym roku rocznicę powstania polskiego centrum biura pielgrzyma, które działa przy Sanktuarium Świętego Ojca Pio już 20 lat. Tak! To już 20 długich lat służymy pomocą w obsłudze, przyjmowaniu i oprowadzaniu polskich pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium! Drodzy pielgrzymi, organizatorzy, kapłani, piloci, którzy w grupach czy indywidualnie nawiedziliście w ostatnich latach Sanktuarium Świętego Ojca Pio! Troszcząc się o upamiętnienie tego czasu, zwracamy się więc do Was z prośbą o nadsyłanie materiałów, które pomogą nam utworzyć kronikę wspomnień.
Planujemy zamieścić w niej między innymi;
-fotografie indywidualne lub grupowe (mile widziane będą ujęcia podczas oprowadzania grup przez przewodnika z Sanktuarium),
-opinie, refleksje, na temat naszej pracy, wrażenia ze spotkań z przewodnikiem, opinie na temat współpracy w obsłudze pielgrzymów, ogólne wrażenia, szczególne świadectwa grupowe i indywidualne.
Prosimy, aby nadesłane materiały zawierały krótką informację o tym, czy pochodzą z jakiegoś wydarzenia obchodzonego w Sanktuarium, takiego jak np. Beatyfikacja, Kanonizacja, ważna rocznica itp. Zależy nam na tym, by na fotografiach figurowała data.

Z góry dziękując za zainteresowanie i zaangażowanie w wyżej wymienionej inicjatywie, pragniemy załączyć zaproszenie do uczestnictwa w tegorocznym Czuwaniu z Ojcem Pio w Krakowie Ƚagiewnikach, które odbędzie się 18 czerwca. Wspomnieniami ze spotkań z polskimi pielgrzymami, którzy w minionych 20 latach odwiedzili Sanktuarium Świętego Ojca Pio, dzielić się będzie pani Beata Grzyb – długoletnia przewodniczka polskiego sektora biura pielgrzyma, świadek wielu znaczących wydarzeń, które wpisały się w kronikach polskich wspomnień na etapie drogi Ojca Pio do świętości.

Niech ten jubileusz będzie dla organizatorów tegorocznych wyjazdów szczególnym zaproszeniem do odwiedzin miejsc naznaczonych obecnością Świętego stygmatyka i okazją do ……

Z życzeniami owocnej pracy na pielgrzymkowych szlakach serdecznie pozdrawiamy
Beata Grzyb
Polska sekcja biura pielgrzyma przy Sanktuarium Świętego Ojca Pio
San Giovanni Rotondo