Warsztaty Modlitwy i Życia dla sympatyków, czcicieli i członków Grup Modlitwy św. Ojca Pio

Warsztaty Modlitwy i Życia dla sympatyków, czcicieli i członków Grup Modlitwy św. Ojca Pio przy klasztorach kapucyńskich w Krakowie, Stalowej Woli, Terliczce i częściowo w Krośnie.

Dzięki współpracy z odpowiedzialnym za ten duchowy projekt zajęć w Polsce – br. Robertem Rabką OFMCap z

klasztoru ze Stalowej Woli wspomniane Warsztaty Modlitwy i Życia wg Sługi Bożego Ojca Ignacio Larrañagi,

hiszpańskiego kapucyna, obejmujące 16 cotygodniowych spotkań doskonalących rozmowy modlitewne z Panem

Bogiem. Warsztaty w praktyczny i metodyczny sposób uczą modlitwy oraz życia, zgodnie z mottem: „nauczyć się modlić, by nauczyć się żyć”.

Informacje i zapisy uczestników na Warsztaty Modlitwy i Życia w Krakowie, Stalowej Woli i Terliczce pod nr tel. 784 572 169

Pozdrawiam br. Robert Krawiec OFMCap, koordynator Grup Modlitwy Ojca Pio.

www.ojciecpio.pl www.glosojcapio.pl www.dzielopomocy.pl

Notka:

https://glosojcapio.pl/byc-chrzescijaninem/item/573-tydzien-z-mistrzem-zycia-duchowego-ignaciem-larranaga

Ignacio Larrañaga OFMCap – urodził się 4 maja 1928 roku w Loyoli w Hiszpanii, zmarł 28 października 2013 roku w Guadalajara w Meksyku. Kapłan z zakonu kapucynów, założyciel Warsztatów Modlitwy i Życia. 

Święcenia kapłańskie przyjął w 1952 roku. Podczas pełnienia posługi w Ameryce Południowej został jednym ze współtwórców Centrum Studiów Franciszkańskich.

W wieku 32 lat czuł się rozczarowany życiem i cierpiał na bezsenność. Pewnego razu, gdy przyglądał się rozgwieżdżonemu niebu przez okno sypialni, wszystko w jego życiu się zmieniło. Poczuł na nowo radość, spokój, siłę, z jego oczu popłynęły łzy. Wydarzenie to dogłębnie przemyślał. Opisuje je jako podobne do błysku, który zaskakuje w najbardziej niespodziewanym momencie i nie jest skutkiem działania psychiki człowieka.

Według Larrañagi doświadczenie, które z taką mocą wtargnęło do jego serca, pochodziło z zewnątrz. Było nie do odparcia, żywe i znaczące. Nie można było go powtórzyć. Przytrafiło się tylko raz, ale naznaczając na całe życie, aż do śmierci. Wpłynęło na zmianę poglądów i życiowych planów. Wszystko, co potem zrobił przez ostatnie 40 lat swego życia, pozostawało pod wpływem tego doświadczenia.

Mając 45 lat, rozpoczął działalność pisarską – wydał książkę pt. „Prorok modlitwy”. Wkrótce stał się znanym na całym świecie twórcą Spotkań Doświadczenia Boga. Napisał 16 książek.

W 1984 roku założył Warsztaty Modlitwy i Życia, które działają do dzisiaj w ponad 40 krajach. W ostatnich latach życia oddał się posłudze ewangelizacyjnej skierowanej do mas. Prowadził ją w teatrach, salach gimnastycznych i na stadionach.

W 2007 roku zamieszkał w Santiago, gdzie obchodził jubileusz 55-lecia kapłaństwa. Przez ostatnie 35 lat życia nieustannie przemierzał świat, by ewangelizować, animować i umacniać wspólnoty.

Jest jednym z najbardziej znanych hiszpańskojęzycznych autorów religijnych.

Właśnie nakładem Wydawnictwa Serafin ukazała się jego książka „Spotkanie. Podręcznik modlitwy”. Książkę kupisz: w księgarni internetowej e-Serafin.pl

www.ojciecpio.pl     www.glosojcapio.pl     www.dzielopomocy.pl     www.kapucyni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *